Науково-дослідна лабораторія (5-501)

  До кінця сторінки   Обладнання   Останні розробки   Навчальний процес   Напрямки розвитку
 
  Призначення лабораторії

Науково-дослідна лабораторія


  Лабораторія призначена для розробки програмного забезпечення, орієнтованого на наукові дослідження та учбовий процес, а також розробки та аналізу блок-функціональних та схемотехнічних моделей різних систем та пристроїв літальних апаратів.
 

На даний час в лабораторії виконуються роботи по наступним напрямкам:

  1. Розробка клієнт-серверних програм авіаційного призначення;
  2. Математичні дослідження та моделювання систем та пристроїв авіаційної техніки в комп'ютерних системах MATLAB та Simulink;
  3. Моделювання пристроїв авіаційної та загальної електроніки в комп'ютерній системі Multisim;
  4. Розробка WEB-сайтів та інших електронних матеріалів орієнтованих на учбовий процес.

 
 
  До меню сторінки
  Обладнання лабораторії

 

Обладнання (комп'ютери) лабораторії об'єднане в локальну мережу згідно з архітектурою типового сегменту мереж кафедри та має підключення до интернет.

До складу обладнання лабораторії сьогодні входять 5 - desctop комп'ютерів середньої потужності з операційними системами Windows та Windows Server. Доступ до интернет забезпечується роутером з динамічним виділенням IP - адрес.

Для підготовки навчальних матеріалів до складу обладнання включено лазерний принтер з мережевими доступом та принтер-сканер.

Для підготовки електронних навчальних матеріалів 2 комп'ютера забезпечені мультимедійною периферією.

 
  До меню сторінки
  Останні розробки

Клієнт-серверні програми авіаційного призначення

Клієнт-серверна програма відображення польотної інформації про механічні навантаження. В розробці програми приймав участь та захистив диплом бакалавра студент 4 курсу Бойчук Владислав Олегович. На малюнку показана лише консоль клієнта.

 

Клієнт-серверна програма відображення польотної інформації про температуру палива. В розробці програми приймав участь та захистив диплом бакалавра студент 4 курсу Ткаля Андрей Дмитриевич. На малюнку показана лише консоль клієнта.

 

Клієнт-серверна програма для отримання польотної інформації з балансування навантаження в транспортній авіації. В розробці програми приймав участь та захистив диплом бакалавра студент 4 курсу Кравченко Корней Викторович. На малюнку показано консолі сервера та клієнта.

 
  До меню сторінки
  Використання лабораторії в навчальному процесі

Розробки на MATLAB для навчального процесу

Однією з останніх була виконана розробка бібліотеки функцій MATLAB для апроксимації функцій, що задані у табличному вигляді. Апроксимація виконується як степеневими рядами, так і рядами з довільних аналітичних функцій. На малюнку показано випадок апроксимації рядом довільних аналітичних функцій. Ця бібліотека може використовуватися не лише для розрахунків, особливо бібліотека важлива для навчального процесу тому, що всі модулі доступні в їх похідному тексті. Названу бібліотеку можна завантажити по наступному посиланню : lsm.rar

Розробки на Multisim для навчального процесу

Ще одна остання серія розробок для навчального процесу була виконана в комп'ютерній системі Multisim. На малюнку показано модель аналого - цифрового перетворювача за методом подвійного інтегрування. Білш детально с розробками кафедри в системах MATLAB та Multisim можна ознайомитися за посиланям : http://sv52blog.ho.ua

 
  До меню сторінки
  Напрямки технічного та наукового розвитку лаборатоії

Основою подальшого розвитку лабораторії є об'єднання мережі лабораторії з мережами комп'ютерних класів кафедри. Виконання такої роботи дозволить значно підвищити рівень стійкості системи для учбового процесу та виключить залежність дисциплін відносно розміщення необхідних інформаційних ресурсів загального призначення.
 
  Наступним кроком планується значне розширення та постійний супровід технічних WEB- та FTP - бібліотек загального технічного та учбового призначення. До процесу супроводу бібліотек планується активно залучати як викладачів, так і студентів кафедри.
 
  На даний час, ресурси і можливості лабораторії використовуються для навчального процесу в обсязі майже 100%. Такі ресурси дозволяють досліджувати нові технології обробки інформації, перевіряти і готувати до впровадження нові методики подачі навчального матеріалу, виконувати роботи з супроводу електронних бібліотек, створювати нові і редагувати діючі електронні підручники, виконувати наукові і дослідницькі роботи використовуючи системи математичного моделювання й автоматизованого проектування.

Інформаційний супровід сторінки виконує Воронов С.І.

 
  До меню сторінки
© ELTE WEB DESIGN,   2003-2018.