Персональна сторінка
Гаєв Є. О.
Гаєв Є. О.
Швидкі посилання
Головна сторінка Кадровий склад Зарезервовано
Швидкі посилання
Автобіографія Перелік праць Дисципліни Перелік розробок Додатково Мої студенти
 

ПЕРСОНАЛЬНА СТОРІНКА

Гаєв Євген Олександрович

Доктор технічних наук, професор;
фахівець з математики та інформатики, механіки рідини, математичного моделювання та експериментального вивчення тепломасообміну у природних течіях повітря.

  До кінця сторінки   Перелік праць   Дисципліни   Перелік розробок   Додатково
 

  Автобіографія


Народився 12 березня 1948 р. в місті Запоріжжя (Україна). У 1971 р. закінчив механіко-математичний факультет Харківського державного університету за спеціальністю “математик, викладач математики”.

Два роки працював у Запорізькому машинобудівному інституті (тепер університет) у науково-дослідному секторі, виконував також обов’язки асистента кафедри обчислювальної математики.

З 1973 до 1976 р. навчався в аспірантурі Інституту гідромеханіки (ІГМ) Національної Академії Наук України (НАНУ) з відривом від виробництва.

Після закінчення аспірантури залишився працювати в ІГМ НАНУ – спочатку молодшим, потім старшим, а з 2002 р. провідним науковим співробітником.

У 1978 р. захистив кандидатську дисертацію “Змішування плоских струменів в’язкої рідини у несиметричних умовах” зі спеціальності механіка рідини, газу та плазми (МЖГ, фізико-математичні науки).

Докторську дисертацію з технічних наук (МЖГ) "Моделі легкопроникної шорсткості для задач гідромеханіки і теплофізики" захистив у 2001р.

Працюючи в ІГМ Національної академії наук, на умовах сумісництва працював у Національному авіаційному університеті. Викладав курси "Вища математика", "Теорія ймовірності", "Математичне моделювання", "Перетворення Фур’є для інформатиків", "Програмне середовище MATLAB", "Інформаційні технології в комп’ютерізованих системах управління", "Програмування", "Алгоритмічні мови та програмування".

Після багатьох років співпраці з Національним авіаційним університетом, у вересні 2013р. перейшов у НАУ на постійну роботу професором кафедри СУЛА.

Викладає курс "Програмування" в англомовному проекті НАУ. Це є його авторський курс, що включає математико-програмне середовище MATLAB (2 семестри) та мова Java (1 семестр), враховує сучасні західні тенденції до залучення студентів у науково-дослідну роботу прямо з першого року навчання.

Його навчальні посібники є в бібліотеці НАУ, виставлені на стендах НАУ та на сайтах

 • http://www.mathworks.com/support/books/book48769.html
 • http://www.mathworks.com/support/books/book48632.html
 • http://www.mathworks.com/support/books/book48633.html
 • http://gayev-shubina.narod.ru/

Наукові дослідження проф. Є.О. Гаєва пов'язані з математикою та інформатикою, механікою рідини, математичним моделюванням та експериментальним вивченням тепломасообміну у природних течіях повітря крізь лісовий масив або техногенний “ландшафт” у вигляді бризкальної системи охолодження (БСО) теплової електростанції чи міської забудови. Розроблена з його участю унікальна БСО споруджена на Запорізькій атомній електростанції.

Проф. Гаєв Є.О. надрукував більше ніж 130 наукових статей, 5 навчальних посібників, має 4 свідоцтва про винаходи, міжнародну монографію. Три аспіранти проф. Гаєва захистили кандидатські дисертації з фіз.-мат наук (2) та техн. наук (1).

Наукова робота Є.О. Гаєва відома за кордоном – за різними грантами або запрошеннями працював або доповідав у Німеччині, Англії, Бельгії, Італії, Данії та у Сполучених Штатах Америки.

 
  До меню сторінки
  Перелік основних наукових та навчально-методичних праць

На теперішній час проф. Гаєв Є.О. надрукував більше ніж 130 наукових статей, 5 навчальних посібників, має 4 свідоцтва про винаходи, міжнародну монографію.


Перелік основних наукових праць   Перелік (формат *.pdf)   Основні навчально-методичні праці та міжнародна монографія   Перелік (формат *.pdf)
 
  До меню сторінки
  Перелік викладаємих дисциплін

За роки роботи в університеті розробив авторський курс «Програмування», що враховує сучасні західні тенденції до залучення студентів у науково-дослідну роботу прямо з першого року навчання.

 1. «Програмування» (англійською мовою) семестри 1, 2, 3.
  курс «Програмування», включає математико-програмне середовище MATLAB (2 семестри) та мову Java (1 семестр).
  До дисципріни «Програмування» професор кафедри СУЛА ННІАН Гаєв Євген Олександрович
  та доцент кафедри КСУ НН ІКІТ Нестеренко Борис Миколайович написали підручник:
  «MATLAB for Math and Programming», який став переможцем освітнього математичного сайту Exponenta.ru
  у весняному семестрі 2014-2015 навчального року.
 
  До меню сторінки
  Перелік науково-технічних розробок

Наукові розробки проф. Гаєва були застосовані при створенні бризкальної системи охолодження (БСО) теплової електростанції чи міської забудови. Розроблена з його участю унікальна БСО споруджена на Запорізькій атомній електростанції.

 
  До меню сторінки
  Додаткова інформація та посилання

23.10.2015
Консультаційний семінар "Горизонт 2020"


Кафедра Систем управління літальних апаратів вітає схвалення Урядом України Європейської програми підтримки науки "Горизонт-2020" та "ErasmusPlus" , та намається знайти шляхи участі у них. Для цього почали розробляти власні пропозиції. Це складно, треба осмислити багато керівних документів, написаних переважно англійською мовою. Ми вдячні Іноваційному підприємству "Агенція Європейських Інновацій" що допомагає у цьому. Вказаним підприємством 22-23 вересня 2015 р. був проведений консультаційний семінар з участю європеських експертів. Від нашої кафедри туди запросили проф. Гаєва Є.О. Презентуємо фото з його доповіддю.

Рекомендації з підготовки проектних пропозицій за програмою «Горизонт 2020» : методичні вказівки (Колектив авторів НТТУ «КПІ») можна скачати тут:

 

Наукові праці та реферати моїх студентів

 
  До меню сторінки
© ELTE WEB DESIGN,   2003-2015.